«ДТЕК Нафтогаз» провело ГРП на глибині 5км в ущільнених породах та отримало комерційний приплив газу

«ДТЕК Нафтогаз» успішно виконав роботи з багатостадійного гідравлічного розриву пластів (ГРП) за провідною технологією, в результаті якого вдалося отримати промисловий приплив газу та конденсату і повернути свердловину у видобувний фонд. Про це повідомили у Компанії.

Також у повідомленні відзначили, що внаслідок ГРП компанія довела наявність запасів вуглеводнів у горизонті, який раніше промислово не розроблявся.

Як повідомляє пресслужба компанії, особливість робіт полягала в тому, що гідророзрив проводився в пласті з низькою проникністю на глибині понад 5000м в умовах високих тисків та температур. При цьому була застосована технологія на основі синтетичних полімерів, яка знайшла широке застосування в світі для інтенсифікації важковидобувних запасів і має найкращі показники залишкової проникності. У пласт було закачано більше 1 000 куб м рідини при максимальних гирлових тисках близько 1 000 атм. Роботи проводились із залученням найбільшого флоту ГРП в Україні загальною потужністю 25 000 к с.

Успішна адаптація технології гідравлічного розриву пластів була виконана під керівництвом Технологічного центру «ДТЕК Нафтогаз».

«Зважаючи на комплекс складних вихідних геолого-технологічних факторів у свердловині, успішно виконати гідравлічну програму з розриву пластів дозволив впроваджений в «ДТЕК Нафтогаз» системний підхід до адаптації сучасних технологій. Для проведення ГРП були залучені співробітники багатьох підрозділів ДТЕК Нафтогаз, провідні міжнародні та українські сервісні компанії, а також профільні члени постійно діючої Експертної ради», – зазначив керівник Технологічного центру компанії Максим Дорохов.

Нагадаємо, в 2019 році у «ДТЕК Нафтогаз» була створена Експертна рада для сприяння впровадженню кращих світових практик у компанії. До ради увійшло 13 міжнародних експертів.

Директор з видобутку та переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов підкреслив: «Реалізована програма ГРП показує можливість та ефективність виконання подібних робіт на глибинах більше 5 000 м в умовах високих тисків і температур. Це дозволяє залучати в розробку нові важковидобувні запаси, що на сьогодні стратегічно важливо для збільшення видобутку газу та досягнення енергонезалежності України».

11:15 / 22 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події