«ДТЕК Мережі» планує до кінця 2021р автоматизувати пошук дефектів ЛЕП з використанням дронів

Компанія «ДТЕК Мережі» продовжує реалізувати пілотний проект з використанням дронів для виявлення дефектів ліній електропередач та планує до 2021р налагодити роботу дронів та супутнього програмного забезпечення для того, щоб досягти автоматизації виявлення дефектів та формування заявки на їх ремонт для персоналу компанії. Про це 29 липня під час презентації проміжних результатів пілотного проекту повідомив керівник інноваційних проектів «ДТЕК Мережі» Маріс Куніцкіс.

«Ми б хотіли до кінця 2021р закінчити цей продукт, щоб він автоматично розпізнавав дефекти і потім його масштабувати (для роботи в 5 компаній-операторах систем розподілу, які входять в ДТЕК – ред.)», - сказав.

За його словами, пілотний проект був розпочатий в середині 2019р на лініях напругою 10 кВ в мережах «ДТЕК Дніпровські мережі». У цьому році до проекту долучилася естонська компанія Hepta, яка розробила програмне забезпечення для виявлення дефектів. Це IT-рішення побудоване за принципом нейронних мереж, воно здатне запам’ятовувати нові дефекти, вносити їх до бази даних, тим самим оновлюючи останню на потреби компанії.

«Для нас, як мережевих операторів, дрони – це інструмент, який дозволяє краще побачити в якому стані перебуває наше обладнання і прибрати людський фактор (наскільки людина правильно побачила чи не побачила стан обладнання, дійшла вона до нього чи ні)», - прокоментував генеральний директор «ДТЕК Мережі» Іван Гелюх.

Куніцкіс зазначив, що для подальшого запровадження цієї технології необхідні будуть інвестиції у дрони та програмне забезпечення. «Ключове слово «автоматично» виявляти дефекти, а потім – це вже питання інвестицій для збільшення кількості дронів. За нашими розрахунками, на один ОСР необхідно 6-10 дронів. На 5 ОСр нам треба 22 дрони», - уточнив він.

За даними прес-центру «ДТЕК Мережі», результати пілотного проекту показали майже в 2 рази більшу ефективність виявлення дефектів у порівнянні, ніж при звичайних піших оглядах. В результаті огляду 500 км мереж було виявлено 916 дефектів, тоді як звичайний огляд давав значення на рівні 176 дефектів. Дрон може за 1 день обстежити 13 км мережі, а людина – 4-5 км, також використання дронів дозволяє автомтаизувтаи процес пошуку дефекту, його виявлення, занесення в базу даних компанії та формування завдання для ремонтного персоналу.

За словами Куніцкіса, завдяки дрону можна здійснити 3 перевірки: відеофіксація дефекту, термофіксація нагріву елементу мережі в результаті дефекту та ліданий скринінг, який дозволяє збудувати 3D-модель мережі. Використання дронів, за словами Куніцкіса, дозволить ДТЕК в майбутньому зменшити щорічний час відключень споживачів на 10-15%.

17:00 / 29 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події