«ДТЕК Дніпроенерго» оскаржує в ОАСК постанову НКРЕКП про обмеження торгівлі між афілійованими компаніями

Генеруюча компанія «ДТЕК Дніпроенерго», що входить до складу енергохолдингу ДТЕК, звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до НКРЕКП, в якому просить визнати протиправною та нечинною постанову №1081 від 4 липня 2021р «Про забезпечення достатнього рівня ліквідності на ринку електричної енергії…», в частині обмеження торгівлі до 50% в рамках одного вертикально інтегрованого суб’єкта чи афілійованих компаній.

ОАСК відкрив провадження у справі. Відповідну ухвалу від 15 липня опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.

«Акціонерне товариство «ДТЕК Дніпроенерго» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в якому просить визнати протиправною та нечинною постанови від 04.07.2021 № 1081 "Про забезпечення достатнього рівня ліквідності на ринку електричної енергії та внесення змін до деяких постанов НКРЕКП" в частині пункту 1», - йдеться в ухвалі.

Ухвалою ОАСК від 15 липня про забезпечення адміністративного позову було зупинено дію пункту 1 відповідної постанови НКРЕКП №1081 щодо АТ «ДТЕК Дніпроенерго».

«Водночас, суд вважає достатнім вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваної постанови відповідача лише щодо Акціонерного товариства «ДТЕК Дніпроенерго»», - йдеться в ухвалі.

Як зазначено в матеріалах суду, в ДТЕК зазначають, що невжиття заходів забезпечення адміністративного позову (зупинення дії постанови для компанії) призведе до негативних економічних наслідків, адже компанія буде змушена скоротити виробництво електричної енергії.

Як повідомляло ExPro, НКРЕКП 4 липня прийняла ряд кроків для вирішення проблеми рекордного падіння ціни на електроенергію на ринку «на добу наперед» на початку липня 2021р до рівня 426,06 грн/МВт-год; комісія зобов’язала мережевих операторів купувати 95% техвтрат на РДН; наклала зобов’язання на афілійовану генерацію та постачальників продавати на РДД лише до 50%; вперше встановила нижній прайс-кеп на РДН на рівні 734,9 грн/МВт-год.

11:10 / 20 липня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події