«Донбасенерго» в липні отримало 100 млн грн збитків через недосконалі умови балансуючого ринку

ПАТ «Донбасенерго» в липні 2020р отримало 100 млн грн збитків від роботи на ринку електроенергії через некоректні правила балансуючого ринку, а саме через збільшення прайс-кепу на балансуючому ринку на розвантаження (з 55% до 80% від ціни на РДН) в результаті чого теплова генерація в період карантину стала вимушена купувати дорожчу балансуючу електроенергію при постійних питомих витратах. Про це 3 серпня повідомила прес-служба компанії.

«Збитки ПАТ «Донбасенерго» від операційної діяльності за 2-й квартал 2020 р. на ринку електричної енергії склали 98 млн грн, а за останній місяць роботи сягнули вже понад 100 млн грн», - йдеться у повідомленні.

Згідно пояснення компанії, Правилами ринку було передбачено, що учасник ринку, який створив небаланс і потребує розвантаження, виставляв свою балансуючу енергію за цінами не менше 55% від ціни на РДН.

«Такий рівень цін на балансуючому ринку дозволяє маневровій генерації, якою, в тому числі, є теплова, отримувати дохід від діяльності з постачання послуг з балансування та покривати умовно-постійні витрати», - пояснили в компанії.

Але НКРЕКП на початку квітня прийняла постанову (№766 від 08.04.2020р), згідно якої на період карантину та місяця після нього ціни заявок на розвантаження має бути не нижче 80% від ціни на РДН.

«Зазначені умови не тільки позбавили теплову генерацію, зокрема ПАТ «Донбасенерго», джерела покриття умовно-постійних витрат, а ще й суттєво знизили відповідальність учасників ринку за створені ними небаланси. Таким чином, підприємство, що виробляє електроенергію для продажу, примусово обмежується в її виробництві, а такі обмеження приносять компанії суттєві збитки», - повідомили в компанії.

За інформацією прес-центру, компанія з метою недопущення банкрутства подала позов до суду проти НКРЕКП, в якому вимагає визнати протиправними положення згаданої постанови НКРЕКП.

«Позиція «Донбасенерго» залишається незмінною: на балансуючому ринку взагалі не повинно бути обмежень, а ціна на розвантаження/завантаження визначається тільки ринковими умовами гравців», - зазначили в компанії.

18:04 / 3 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події