До кінця року є можливість збільшити розрахунки з «зеленими» до 70-80% - інвестори у ВДЕ

Виплати виробникам електричної енергії до кінця 2022-го року можуть зрости до рівня 70-80%, за рахунок доходів НЕК «Укренерго» з передачі електричної енергії та від аукціонів з розподілу пропускної спроможності.

Таку думку висловив в коментарі для ExPro операційний директор Elementun Energy Олександр Подпругін.

«Дійсно в НЕК «Укренерго» говорять про збільшення розрахунків із «зеленими» виробниками. За нашими оцінками до кінця року рівень розрахунків може вийти на 70-80%. Кошти для цього можуть надходити і з первинного джерела – тарифу на передачу, а також із додаткових джерел – доходів від розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів.Також, невелика доля у ресурсі для погашення заборгованості – це кредитні кошти «Укренерго», від МФО тощо», - вказує Подпругін.

Подпругін оцінює, що до кінця року можна акумулювати 3-4 млрд грн для виплат виробникам з ВДЕ за рахунок доходів від перетину, за умов зростання експортних можливостей та активності на аукціонах.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, за яким «Укренерго» зможе спрямовувати дохід від аукціонів з розподілу пропускної спроможності на інші цілі, окрім розвитку міждержавних мереж.

За законопроєктом №7427, було визначено новий тимчасовий механізм розподілу доходів від перетину:

Для доходів з перетину, отриманих до 31 липня 2022-го:

  • 10% - на гарантування фактичної наявності розподіленої пропускної спроможності, технічного обслуговування та збільшення пропускної спроможності шляхом здійснення інвестицій у систему передачі, погашення заборгованості за договорами з доступу до пропускної спроможності міждержавного перетину;  
  • 45% - на погашення заборгованості ОСП на балансуючому ринку,із забезпеченням оплати кожному постачальнику послуг з балансування та кожній стороні, відповідальній за баланс, пропорційно до заборгованості, що існує перед ними. А ТЕС та ТЕЦ будуть зобов’язані спрямувати ці кошти на закупівлю вугілля, природного газу, мазуту чи на проведення ремонтних робіт генеруючих потужностей з метою забезпечення опалювального сезону 2022/23 років;
  • 45% - на погашення заборгованості ОСП перед «Гарантованим покупцем» за надані послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел. Водночас, «ГарПок» буде зобов’язаний перерахувати кошти «Енергоатому» та суб’єктам господарювання, що входять або входили у попередні періоди до складу балансуючої групи гарантованого покупця, пропорційно до заборгованості, що існує перед ними.

Для доходів, отриманих з 1 серпня 2022-го до 1 січня 2023-го: 

  • 50% - на погашення заборгованості «Укренерго» на балансуючому ринку
  • 50% - на виплати «Гарантованому покупцю»

Як повідомляли раніше в «Гарантованому покупці», рівень розрахунків перед «зеленими» виробниками за 20 діб липня досяг 31%. Заборгованість системного оператора «Укренерго» перед держпідприємством складає 13,4 млрд грн.

13:38 / 3 серпня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події