ДНТЦ ЯРБ та NuScale проведуть оцінку законодавства для впровадження технології малого ядерного реактору

Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки України (ДНТЦ ЯРБ) разом з американською компанією NuScale Power проведуть роботу з оцінки національного законодавства для вивчення можливості впровадження технології малого модульного реактора NuScale в Україні. Про це 14 лютого повідомив Державний науково-технічний центр.

Сторони вже підписали відповідний Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає проведення аналізу та вивчення прогалин, що існують в українському законодавстві на основі досвіду ліцензування SMR NuScale у США.

З українського боку меморандум підписав директор ДНТЦ ЯРБ Ігор Шевченко, з американської сторони – виконавчий директор та керівник ядерної програми NuScale Дейл Аткінсон. «Це організація науково-технічної підтримки, яка має достатній досвід і користується авторитетом, тому нема сумнівів, що фахівці установи зуміють зібрати усю необхідну інформацію та знайти найоптимальніші способи впровадження технології NuScale в енергетичне майбутнє України», - наголосив Аткінсон.

Наразі NuScale наближається до етапів виробництва і експлуатації свого першого в США SMR, який почне виробляти електроенергію вже в середині 2020-х років. Компанія також підписала меморандуми про взаєморозуміння для вивчення можливості впровадження своєї технології в Канаді, Йорданії, Чехії та Румунії.

Як повідомляло агентство ExPro, 6 лютого 2020р голова ДП «НАЕК «Енергоатом» Павло Павлишин повідомив, що компанія переорієнтується на будівництво малих модульних маневрових ядерних реакторів.

Довідка ExPro, проект малих реакторів SMR компанії NuScale передбачає використання ядерних модулів потужністю 60 МВт, що ґрунтується на масштабованій версії технології водо-водяного реактора під тиском.

За даними видання «Ядерна та радіаційна безпека», температура теплоносія на вході в активну зону 258°С, на виході – 314°С. Необхідний відсоток збагачення уранового палива складає не менше 4,95%. Сертифікацією проекту модульних ядерних реакторів компанії NuScale з 2017р займаються регулюючі органи США (NRC) та з 2019 р регулюючі органи Канади (CNSC). Комісія з ядерного регулювання США у грудні 2019р завершила четверту фазу свого шестифазного процесу сертифікації проекту, який планується завершити до вересня 2020 року.

17:22 / 14 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події