Держгеонадра вкотре закликають оновити законодавчі норми, що регулюють надрокористування

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) закликає фундаментально оновити базове законодавство, що регулює надрокористування, та вирішити хронічні проблеми галузі, та спростовує звинувачееня Міхеїла Саакашвілі, повідомляє пресслужба відомства.

Видобувна галузь України потребує системних змін та реформ, що не завдають шкоди порядним надрокористувачам. Про це заявив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах у своєму зверненні до фахівців галузі, законотворців, крупних гравців ринку.

«Я глибоко переконаний, що галузь потребує системних змін, речей, які здатні гарантувати проходження «точки неповернення» до часів дерибану та непрозорого доступу до українських надр», — наголосив він.

Заява голови Служби стала відповіддю на безпідставні звинувачення голови виконкому Нацради реформ Міхеїла Саакашвілі, який вдався до критики законопроєкту №4187 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування.

В Держгеонадрах преконують, що нові правила користування надрами мають бути прогресивними, привабливими та передбачуваними для інвесторів. Серед основних нововведень які пропонує служба:

• Digital-підхід до регулювання роботи галузі (огнлайн-аукціони, інтерактивна карті, родовищ, електронний кабінет);

• Прозорі правила доступу до надр (об’єктивний обрахунок вартості спецдозволів, калькулятор ціни геологічної інформації, оцінка запасів корисних копалин за міжнародними стандартами);

• Підтримка малого надрокористування (спрощення надання дозволів на розробку корисних копалинмісцевого значення);

• Підвищення привабливості геологорозвідки (комплексні дозволи на розвідку і видобуток та розстрочення платежу з надання спецдозволу);

• Лібералізація обігу прав на користування надрами (вільне відчуження прав на користування надрами).

Водночас Опімах висловив здивування звинуваченнями Саакашвілі у блокуванні прозорих аукціонів «в один клік» та нагадав, що чинна процедура проведення електронних торгів передбачає від 50 до 90 днів та відповідає вимогам європейської директиви: такий термін забезпечує необхідний час для аналізу геологічної інформації та прийняття інвестиційного рішення. А залучити серйозного інвестора та організувати конкурентні торги за 20 днів неможливо.

Разом із прозорими правилами для інвесторів, держава та місцеві громади не мають бути позбавлені інструментів дієвого контролю недобросовісних надрокористувачів, — нагадує Роман Опімах.

«На моє глибоке переконання, держава має захищати інвестиціі, а не створювати підстави для рейдерів. Так само, як держава має гарантувати шанс на виправлення виявлених порушень у результаті планового аудиту роботи надрокористувача, замість автоматичного і безапеляційно подання в суд на призупинення дії ліцензіі. Це шлях в нікуди».

 

16:34 / 15 жовтня 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події