Депутати запропонували новий законопроект щодо регулювання energy storage

Депутати зареєстрували законопроект №5436 щодо регулювання та механізмів фінансування систем накопичення енергії (energy storage).

Відповідний законопроект оприлюднений на сайті парламенту.

У законопроекті дається визначання накопичувачам енергії, діяльності з накопичення енергії, операторів накопичувачів енергії. Визначається порядок проведення конкурсів на встановлення систем накопичення. Також в законопроекті визначаються умови формування граничної ціни для закупівлі послуг від систем накопичення.

«Регулятор затверджує методику визначення граничної ціни з урахуванням, зокрема витрат за будівельним(и) контрактом(ами), фінансових (крім капіталізованих) витрат та прямих постійних загальновиробничих витрат в період експлуатації відповідної нової генеруючої потужності та/або накопичувача енергії впродовж строку договору із переможцем конкурсу», - йдеться у документі.

Зокрема, законопроектом розширюються повноваження Кабміну у сфері електроенергетики у частині встановлення граничної ціни закупівлі послуги із забезпечення достатності потужності.

Разом з тим, НКРЕКП повинно за результатами проведення конкурсу на забезпечення достатності потужності передбачити у складі тарифу на передачу електричної енергії НЕК «Укренерго» - витрати на забезпечення спеціальних обов'язків із забезпечення достатності потужності.

Як стимули для встановлення energy storage можуть застосовуватися, зокрема:

  • 1) встановлення плати за послугу із забезпечення достатності потужності;
  • 2) сприяння відведенню земельної ділянки/виділенню майданчика для будівництва нової генеруючої потужності;
  • 3) застосування механізмів державно-приватного партнерства;
  • 4) надання державної допомоги суб’єктам господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів.

У разі застосування як стимулу плати за послугу із забезпечення достатності потужності придбання такої послуги здійснюється оператором системи передачі «Укренерго».

При цьому, порядок проведення конкурсів на забезпечення достатності потужності затверджується також Кабінетом Міністрів України.

Крім того, виробникам з ВДЕ яким встановлено «зелений» тариф - дозволяється використовувати накопичувачі енергії на власних об’єктах, навіть без отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з накопичення енергії.

«Якщо, в будь-який момент у часі потужність, з якою здійснюється відпуск електричної енергії, не перевищує встановлену потужність електроустановок такого виробника відповідно до ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії», - зазначається у законопроекті.

Також встановлення накопичувачів не є підставою для перегляду встановленого «зеленого» тарифу.

Авторами законопроекту є: Олексій Кучеренко, Михайло Бондар, Дмитро Лубінець, Людмила Буймістер, Володимир Кабаченко, Сергій Шахов, Сергій Вельможний, Валентин Наливайченко, Олексій Гончаренко, Андрій Ніколаєнко, Олександр Сухов, Максим Єфімов, Володимир Мороз, Вікторія Гриб, Михайло Волинець, Анна Скороход.

17:56 / 30 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події