Депутати пропонують випустити ОВДП на 7,3 млрд грн для покриття боргів «Енергоатома»

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект №4624, який передбачає випуск ОВДП для фінансування НАЕК «Енергоатом», дебіторська заборгованість перед яким становить 24 млрд грн. Про це 22 січня на своїй Facebook-сторінці повідомила депутат Людмила Буймістер.

«Сьогодні разом з колегами зареєстрували законопроєкт №4624 про випуск ОВДП для «Енергоатому». Йому, як і виробникам ВДЕ, «Гарантований покупець» винен багато грошей. Питання боргів ДП «Гарантований Покупець» вже перезріло і потребує негайного вирішення», - написала Буймістер.

На думку Буймістер, джерела фінансування боргів перед сектором ВДЕ та «Енергоатомом» мають бути розділені.

«Ми пропонуємо визначити окремі джерела погашення боргів для кожного напрямку енергетики, як це і закладалося у законі про бюджет 2021р. Для інвесторів у ВДЕ – це кредити держбанків, для «Енергоатому» - держоблігації», - написала вона.

Також Буймістер вимагає, що т. в. о. президента «Енергоатома» Петро Котін був присутній на засіданнях парламентських комітетів та представив план виведення компанії з кризи.

Як повідомляло агентство ExPro, станом на кінець 2020р ДП «Енергоринок», ДП «Гарантований покупець» та ПрАТ «НЕК «Укренерго» мали 24,015 млрд грн заборгованості перед «Енергоатомом».

18:25 / 22 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події