Депутати підготували законопроект, який пропонує повністю заборонити імпорт е/е з Росії та Білорусі

Ряд народних депутатів зареєстрували в парламенті законопроект №5633 від 07.06.2021р, яким пропонується заборонити комерційний імпорт в ОЕС України з Росії та Білорусі, а також імпорт електроенергії, виробленої в цих країнах, через треті юрисдикції.

Відповідний законопроект опублікований на сайті парламенту.

«Доступ до пропускної спроможності міждержавних перетинів між ОЕС України і енергосистемами Республіки Білорусь та Російської Федерації з метою здійснення комерційного перетоку електричної енергії, а також між ОЕС України і енергосистемами третіх держав з метою здійснення комерційного перетоку електричної енергії, що походить з Республіки Білорусь та Російської Федерації, не допускається», - пропонується доповнення до ст. 23 закону «Про ринок електроенергії» в тексті законопроекту.

Разом з тим, законопроектом пропонується дозволити технологічні перетоки з третіми країнами в ОЕС України.

Також законопроект пропонує заборонити НЕК «Укренерго» розподіляти пропускну потужність для імпорту електроенергії з РФ та Білорусі.

Авторами законопроекту є народні депутати Людмила Буймістер, Соломія Бобровська, Михайло Боднар, Михайло Волинець, Вікторія Гриб, Юрій Камельчук, Степан Кубів, Олексій Кучеренко, Інна Совсун, Сергій Шахов.

16:30 / 9 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події