«Дельфін» розділять на менші лоти та виставлять на аукціон - Олексій Оржель

Шельфову ділянку Чорного моря з покладами нафти і газу «Дельфін» у березні планують розділити на кілька лотів, та виставити на аукціон, щоб залучити якомога більше міжнародних компаній до видобутку газу в Україні. Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель на засіданні Комітету ВР з питань енергетики та ЖКХ під час звіту міністерства за перше півріччя діяльності 19 лютого.

За його словами, нещодавно було проведено переговори з азербайджанською компанією SOCAR, яка має досвід у розробці та видобутку шельфових родовищ.

Також очільник відомства повідомив, що додаткові надходження до держбюджету від запровадження щомісячної плати за «сплячі» ліцензії складе понад 2 млрд грн. Уряд підготував законопроект №2807 щодо стимулювання видобутку, який найближчим часом буде поданий на розгляд в парламент. Згідно нього, щомісячна плата нараховуватиметься після 3 років з дати видачі спеціального дозволу до моменту початку сплати рентної плати за видобування вуглеводнів, та буде залежати від розміру площі та строку з моменту отриманого спецдозволу.

«Міністерство активно працює над угодами про розподіл продукції (УРП). По трьом конкурсам, маємо надію що підпишемо угоди з двома гравцями уже найближчим часом. Також ведемо близькі до рішення перемовини з європейською компанією, яка має намір взяти на себе зобов’язання на ділянку «Юзівська», з мінімальним обсягом інвестицій 5 млрд грн. Оцінюємо, що отримаємо мінімум 25 млрд грн інвестицій за 5 років, які закладені в рамках 12 УРП (9+3 ділянок)» зазначив Оржель.

Крім того, за словами Оржеля, Міністерство енергетики та захисту довкілля планує створення онлайн-кабінет надрокористувача та удосконалення процедури проведення аукціонів. Міністерство також має намір покращити операційну діяльність «Укргазвидобування» у разі передачі «Нафтогазу» до сфери управління Мінекоенерго.

15:10 / 20 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події