Дефіцит коштів для альтернативної генерації на 3 кв складає біля 6,2 млрд грн – «Укренерго»

Дефіцит коштів для оплати вартості згенерованої електроенергії з відновлювальних джерел енергії, який виник в результаті призупинення судом дії тарифів встановлених для ДП «НЕК «Укренерго», на третій квартал 2019р становить 6,2 млрд грн. Про це під час прес-конференції повідомив заступник директора з інвестицій Володимир Кудрицький.

«Станом на сьогодні, у нас дефіцит на третій квартал коштів для компенсації виробникам з ВДЕ складає біля 6,2 млрд грн», - сказав він.

За словами Кудрицького, на сьогодні компанія продовжує оскаржувати рішення Окружного адмінсуду столиці, яким були відмінені тарифи на диспетчеризацію та передачу «Укренерго» в новій моделі ринку.

«Ми вживаємо всіх заходів для вирішення ситуації в юридичній площині якомога скоріше», - сказав Кудрицький.

Як повідомляв ExPro, нещодавно Окружний адміністративний суд задовольнив позов АТ «Нікопольський завод феросплавів» («НЗФ») та призупинив дію постанов НКРЕКП №954 («Про встановлення тарифу на передачу електричної енергії ДП «НЕК «Укренерго») та №955 («Про встановлення тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технічного управління) ДП «НЕК «Укренерго») від 7 червня 2019р.

У відповідь на це представники «Укренерго» заявили, що рішення суду унеможливлює функціонування нової моделі ринку, оскільки в нових тарифах закладені витрати на оплату вартості електроенергії, виробленої із відновлювальних джерел енергії (в тарифі на передачу), а також балансуючих та допоміжних послуг. 3 липня НКРЕКП заявила, що категорично не погоджується з рішенням суду та подала апеляцію.

За даними НКРЕКП, загальна сума витрат на покриття вартості електроенергії з ВДЕ для ДП «Гарантований покупець» строком на півроку становить 12,4 млрд грн, з яких 114,3 млн грн припадає на станції домогосподарств та 12,3 млрд грн – на промислові станції.

17:36 / 10 липня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події