Цінові обмеження на ринку е/е діють ефективно – НКРЕКП

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП повідомила народним депутатом, що цінові обмеження (price caps) на новому ринку електроенергії діють ефективно.

«З метою запобігання зростання вартості електроенергії були запровадженні цінові обмеження, які на сьогодні, ми вважаємо, ефективно працюють. Ті ціни, які складаються на всіх сегментах ринку, вони не перевищують визначені цінові обмеження», - заявила Кривенко.

У відповідь на запитання кореспондента ExPro, чи розглядає комісія можливість змінити цінові обмеження, член НКРЕКП Дмитро Коваленко повідомив: «Поки що таких пропозицій немає. Якщо прийдуть відповідні пропозиції, то ми будемо їх розглядати».

Як повідомляв ExPro, 20 серпня Андрій Герус заявив, що одним із факторів, який сприятиме здешевленню електроенергії, має стати зміна price caps (граничного обмеження) на внутрішньодобовому ринку (ВДР) та ринку «на добу наперед» (РДН).

«Є сенс трохи підвищити нічну ціну з точки зору цінового обмеження – можливо, близько 10%. А денну ціну – знизити, оскільки вона значно вища, ніж в усіх країнах Європи. Денний price cap можна зменшити на 20%. Таким чином, це може дати додаткове зниження кінцевого тарифу для споживача ще на 9%», – уточнив Герус.

24 червня НКРЕКП внесла зміни до Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, в яких регулятор передбачив методику розрахунку граничних цін на згаданих сегментах ринку та зобов’язав «Оператора ринку» розрахувати та опублікувати їх до 26 червня. Граничні ціни будуть діяти протягом 9 перших місяців функціонування ринку.

Граничні ціни: для періоду доби з мінімальним навантаженням (в період 00:00-08:00 та 23:00-24:00) - 959,12 грн/МВт-год; для годин із максимальним споживанням (з 08:00 до 23:00) - 2048,23 грн/МВт-год.


Підписуйтесь на нашу Facebook сторінку: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

17:53 / 10 вересня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події