Ціни на електроенергію виростуть із запровадженням нового ринку - голова НКРЕКП

Голова Національної комісії, що здійснює регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, Оксана Кривенко вважає обґрунтованою інформацію про те, що із запровадженням нової моделі ринку електроенергії, ціни на цей енергоресурс виростуть. Відповідну заяву 20 серпня вона озвучила в ефірі одного із національних телеканалів.

«Дуже багато ходить розмов про те, що новий ринок сприяє зростанню цін на електричну енергію, думаю, що більшість таких розмов обґрунтовані. Наскільки зростуть ціни – невідомо, навіть прогнозувати на разі важко», - сказала вона.

За словам Кривенко, 23 серпня НКРЕКП проведе чергове засідання, на якому регулятор скасує ряд нормативно-правових актів, які вже не будуть діяти в новій моделі ринку.

«Ми плануємо і ми сподіваємось, що повномасштабний ринок вступить в роботу так, як і передбачено законом – з 1 липня 2019р. Ми як регулятор створюємо всі умови і правила для запровадження такого ринку вчасно», - зазначила голова Нацкомісії.

Згідно закону «Про ринок електроенергії», нова модель ринку має запрацювати з 1 липня 2019р. З цього дня, одночасно мають запрацювати ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», балансуючий ринок, внутрішньодобовий ринок та ринок допоміжних послуг.

11:37 / 20 серпня, 2018