Ціна для промспоживачів в першій декаді липня виросла на 30%

Середньозважена ціна електроенергії для промислових споживачів в першій декаді липня, після запуску нового ринку, виросла на 30% в порівнянні з оптово ринковою ціною (ОРЦ), яка діяла в першій половині 2019р.

Про це на прес-брифінгу 12 липня повідомив керівник НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

«Якщо ми подивимося на реальні цифри першої декади, то зростання ціни для промислових споживачів воно набагато більше до попередніх прогнозів, до очікуваних прогнозів уряду 6-8% (ми і регулятор давали прогноз 40-45%). Фактичне зростання ціни для промислових споживачів, які є приєднаними до мережі «Укренерго», або приєднаними за першим класом напруги до ОСР, в першій декаді липня до останньої декади червня складає 30%», - повідомив Ковальчук.

За його словами, отримана цифра 2534,4 грн/МВт-год – усереднена вартість е/е для промспоживачів є усередненою ціною, а 1735 грн/МВт-год – власне середньозважена ціна електроенергії, куди ще не додалися рознесені небаланси (це біля 3%).

«Якщо ми подивимося на червень, то у нас була ОРЦ – 1618 грн/МВт-год, як середньозважена. Вона включала всі системні послуги: функціонування ДП «Енергоринок», функціонування ОСП, компенсування цін для населення та «зеленого» тарифу. Все було «all inclusive». Зараз ми бачимо, що є 1735 грн/МВт-год, без тарифу ОСП та без компенсації «зеленим». Таким чином, якщо ми візьмемо 1735 грн/МВт-год додамо 356 грн/МВт-год – середньозважена ціна складе 2090 грн/МВт-год без врахування регулювання небалансів. Якщо порівняти 2090 і 1618, то можна отримати реальне зростання ціни для промислових споживачів», - уточнив Ковальчук.

Крім цього, для тих, хто приєднаний до мереж оператора системи розподілу (ОСР) тариф ще вищий.

На його думку, тенденція поки що полягає в тому, що ця різниця буде продовжувати рости, якщо дещо не буде змінено, а причиною, чому так сталося, є неправильна модель покладання спеціальних обов’язків (ПСО). Адже НАЕК «Енергоатом» виключений з ринку двосторонніх договорів. Також впливає той фактор, що на «Укренерго» було покладено компенсацію «зеленого» тарифу для альтернативної генерації.


Підписуйтесь на нашу Facebook сторінку: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


12:46 / 12 липня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події