«Чорноморнафтогаз» звернувся до прокуратури через продаж українського газу в Криму

Генеральний директор ДАТ «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова звернулася до СБУ та прокуратуру Криму з проханням розібратися з фактом продажу російською владою газу, що знаходиться на балансі Глібовського ПСГ. Про це повідомляє портал Крим.Реалії.

За даними порталу, природний газ, який було виставлено на аукціоні в анексованому Криму, декілька років назад видобули на Стрілковому родовищі у Херсонській області, а пізніше реверсом закачали до Глібовського ПСГ.

Пізніше підконтрольним Росії судом в Криму цей газ було визнано «федеральною власністю».

У прокуратурі АРК повідомили, що епізод з продажем газу з Глібовського родовища було долучено кримінального провадження, яке було відкрито раніше по факту незаконного заволодіння майном «Чорноморнафтогазу» у 2014р.

Довідка EхPro:

ДАТ «Чорноморнафтогаз» у 2013р видобуло 2,4 млрд куб. м газу. Після анексії Росією Криму в 2014р самопроголошена влада оголосила власністю Криму континентальний шельф півострова, а також майно ДАТ «Чорноморнафтогаз», і заявила про створення підприємства «Чорноморнафтогаз», яке на початку 2018р було реорганізовано у державне унітарне підприємство.

НАК «Нафтогаз України» у лютому подала до Гаагського арбітражного трибуналу оновлену оцінку збитків на рівні $8 млрд, які компанія понесла у результаті анексії Криму Росією та захоплення низки активів «Чорноморнафтогазу» - бурових установок, газотранспортної системи, флоту та коштів. На остаточне рішення у справі Україна очікує у першій половині 2020р.

Протягом останніх двох років в Україні було ухвалено три закони, які було направлено на нормалізацію діяльності «Чорноморнафтогазу», кредиторська заборгованість якого на початок 2014р складала близько 12 млрд грн, й протягом 5 років щодо стягнення 560 млн грн боргів кредитори отримали позитивні рішення суду.

12:51 / 25 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події