«Чернівцігаз» нарікає, що навіть після перегляду тарифу не вистачає грошей на безпеку

За рішенням НКРЕКП в тарифі на розподіл АТ «Чернівцігазу» для безпеки мереж передбачено 72 гривні в місяць на 1 км газопроводів і навіть після перегляду тарифу на розподіл, фінансування робіт з безпеки мереж залишиться на рівні, нижчому за необхідний.

Про це йдеться в повідомленні компанії. В Чернівецькій області довжина зношених газопроводів становить 425 км, що складає 4,8 % загальної протяжності мереж.

На заміну направляються затверджені регулятором амортизаційні відрахування в розмірі 12 млн грн включаючи матеріали і роботи. Такий же рівень фінансування передбачався протягом усіх попередніх періодів.

Загалом, за підрахунками фахівців, газорозподільні мережі в Чернівецькій області потребують щорічних інвестицій на рівні 50 млн гривень.

«У 2014р мінімальна заробітна плата становила 1218 грн, а в 2020 - 4723 грн. Таким чином, за останні 6 років вартість тільки робіт збільшилася мінімум в 4 рази. Аналогічна ситуація і з курсом долара, що не могло не позначатися на вартості матеріалів та вузлів. При всіх вище описаних змінах, тільки обсяг інвестицій залишився стабільно незмінним», - пояснює технічний директор «Чернівцігазу» Максим Ладига.

«Чернівцігаз» обслуговує 8,8 тис км газорозподільних мереж, 594 ГРП та ШГРП, десятки тисяч різного роду пристроїв, регулюючого та захисного обладнання на мережах. При цьому, встановлений тариф на розподіл газу тільки на 65 % в рік покриває витрати на забезпечення надійної експлуатації газорозподільних мереж.

При такому дефіциті коштів до кінця 2020р в Чернівецькій області в аварійному стані опиняться 13 км газопроводів і 11 газорегуляторних пунктів.

Попри нестачу коштів, в цьому році, «Чернівцігаз» вже провів ремонт 35 ГРП, 48 ШГРП та приступив до заміни 4,3 км зношених газопроводів. Компанія замінила 7 ШГРП, які забезпечують стабільність тиску газу, очищення його від дрібнодисперсних частинок, безпечну подачу на конфорки споживачів по всьому регіону.

«Чернівцігаз» постійно здійснює технічний огляд і регулювання газорозподільного обладнання, станцій електрохімзахисту мереж від корозії.

13:45 / 15 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події