«Вінниця-» та «Чернігівобленерго» підтримують запровадження RAB-тарифів

Два оператори систем розподілу, а саме «Чернігівобленерго» та «Вінницяобленерго», висловилися на підтримку прийнятої НКРЕКП методики стимулюючого тарифоутворення, яка передбачає ставку норми дохідності на стару базу активів на рівні 3% та 16,7% на нову базу активів; за оцінками компаній, отримані кошти дозволять досягнути в майбутньому цільових показників якості електропостачання.

Про це 15 жовтня заявили голова правління АТ «Чернігівобленерго» Михайло Ільницький та генеральний директор АТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук під час зустрічі, яку організував Energy Club.

«Ми це (методику RAB-тарифів – ред.) підтримуємо двома руками. Ми знаємо про ті політичні моменти і про ті речі, що не всім подобається ставка 3% і хочеться, щоб вона була іншою, але тим не менше, навіть із цією ставкою для нас як «Чернігівобленерго» (та і не тільки для нас), вона дозволить виконати показники», - сказав Ільницький.

Також він додав, що розподільчі мережі потребують інвестицій особливо у світлі тенденції до збільшення кількості споживачів на класі напруги до 0,4 кВ.

«Зараз, за нашими розрахунками, це (прийнята НКРЕКП методика стимулюючого тарифоутворення – ред.) дає змогу суттєво покращити сервіс і перебудувати мережі», - сказав Поліщук.

Керівник «Вінницяобленерго» додав, що інвестиційні програми останніх років у розмірі біля 200 млн грн не дозволяють належним чином інвестувати у мережі та забезпечити їх оновлення.

«Якщо говорити про «Вінницяобленерго», у нас є змога за 13 років реінвестувати в мережі близько 24 млрд грн. Ми порахували, що в принципі цього буде достатньо для досягнення цільових показників», - додав Поліщук, але зазначив, що для інвестицій у розмірі 24 млрд грн компанія буде вимушена реінвестувати 100% доходу.

«За таких умов деякі компанії можуть збанкрутувати, оскільки отримувати прибуток  зможуть лише у 2033р», - зазначили в компанії, додавши, що таким чином, компанія не в повній мірі задоволена параметрами стимулюючого тарифоутворення.

Присутня на зустрічі член НКРЕКП Ольга Бабій повідомила, що вже більше 24 ОСР подали документи до регулятора для встановлення тарифу на розподіл на 2021р на основі прийнятої методики стимулюючого тарифоутворення.

Як повідомляло агентство ExPro, 26 серпня 2020р НКРЕКП встановила норми дохідності на стару та нову базу активів операторів систем розподілу при запровадженні стимулюючого тарифоутворення на рівні 3% та 16,74% відповідно. Згідно рішення регулятора, такі ставки будуть діяти протягом першого регуляторного періоду тривалістю 3 роки. За перші 3 роки, розподільча компанія має створити систему реєстрації відключень в мережах 6-150 кВ, кожного року вона має інвестувати в мережі не менше ніж сума амортизація + дохід від плати за реактивну енергію + 50% прибутку на стару базу активів.

Запровадження стимулюючого тарифоутворення для кожної розподільчої компанії заплановане з 1 січня 2021р. 21 жовтня 2020р НКРЕКП планує схвалити RAB-тариф на 2021р для першого ОСР – «Тернопільобленерго».

14:09 / 15 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події