«Вінниця-» та «Чернігівобленерго» підтримують запровадження RAB-тарифів

Два оператори систем розподілу, а саме «Чернігівобленерго» та «Вінницяобленерго», висловилися на підтримку прийнятої НКРЕКП методики стимулюючого тарифоутворення, яка передбачає ставку норми дохідності на стару базу активів на рівні 3% та 16,7% на нову базу активів; за оцінками компаній, отримані кошти дозволять досягнути в майбутньому цільових показників якості електропостачання.

Про це 15 жовтня заявили голова правління АТ «Чернігівобленерго» Михайло Ільницький та генеральний директор АТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук під час зустрічі, яку організував Energy Club.

«Ми це (методику RAB-тарифів – ред.) підтримуємо двома руками. Ми знаємо про ті політичні моменти і про ті речі, що не всім подобається ставка 3% і хочеться, щоб вона була іншою, але тим не менше, навіть із цією ставкою для нас як «Чернігівобленерго» (та і не тільки для нас), вона дозволить виконати показники», - сказав Ільницький.

Також він додав, що розподільчі мережі потребують інвестицій особливо у світлі тенденції до збільшення кількості споживачів на класі напруги до 0,4 кВ.

«Зараз, за нашими розрахунками, це (прийнята НКРЕКП методика стимулюючого тарифоутворення – ред.) дає змогу суттєво покращити сервіс і перебудувати мережі», - сказав Поліщук.

Керівник «Вінницяобленерго» додав, що інвестиційні програми останніх років у розмірі біля 200 млн грн не дозволяють належним чином інвестувати у мережі та забезпечити їх оновлення.

«Якщо говорити про «Вінницяобленерго», у нас є змога за 13 років реінвестувати в мережі близько 24 млрд грн. Ми порахували, що в принципі цього буде достатньо для досягнення цільових показників», - додав Поліщук, але зазначив, що для інвестицій у розмірі 24 млрд грн компанія буде вимушена реінвестувати 100% доходу.

«За таких умов деякі компанії можуть збанкрутувати, оскільки отримувати прибуток  зможуть лише у 2033р», - зазначили в компанії, додавши, що таким чином, компанія не в повній мірі задоволена параметрами стимулюючого тарифоутворення.

Присутня на зустрічі член НКРЕКП Ольга Бабій повідомила, що вже більше 24 ОСР подали документи до регулятора для встановлення тарифу на розподіл на 2021р на основі прийнятої методики стимулюючого тарифоутворення.

Як повідомляло агентство ExPro, 26 серпня 2020р НКРЕКП встановила норми дохідності на стару та нову базу активів операторів систем розподілу при запровадженні стимулюючого тарифоутворення на рівні 3% та 16,74% відповідно. Згідно рішення регулятора, такі ставки будуть діяти протягом першого регуляторного періоду тривалістю 3 роки. За перші 3 роки, розподільча компанія має створити систему реєстрації відключень в мережах 6-150 кВ, кожного року вона має інвестувати в мережі не менше ніж сума амортизація + дохід від плати за реактивну енергію + 50% прибутку на стару базу активів.

Запровадження стимулюючого тарифоутворення для кожної розподільчої компанії заплановане з 1 січня 2021р. 21 жовтня 2020р НКРЕКП планує схвалити RAB-тариф на 2021р для першого ОСР – «Тернопільобленерго».

14:09 / 15 жовтня 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події