Carbon Border Adjustment Mechanism стане головною зброєю ЄС в міжнародній торгівлі – Мінекономіки

Сукупність заходів країн ЄС (розрахунок викидів СО2, введення мита на товари із вуглецевим слідом та ін. або Carbon Border Adjustment Mechanism) по відношенню до третіх країн (в тому числі і України), які не зможуть досягнути показників низьковуглецевого розвитку, стане головною зброєю ЄС у сфері міжнародної торгівлі в майбутньому.

Таку думку 28 жовтня на своїй Facebook-сторінці опублікував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - торговий представник України Тарас Качка.

«Головною зброєю ЄС буде складність усіх ініціатив - від стандартів і методів калькуляції carbon footprint і співвідношення з Emission Trading Scheme до адміністрування і протидії ухиленню. СВАМ очевидно буде найбільшим викликом для міжнародної торгівлі», - написав він.

Також торговий представник України вважає, що питання протидії змінам клімату вплине на усі складові бізнесу – від реального до фінансового сектору економіки.

Як повідомляло агентство ExPro, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен в середині вересня 2020р, заявила, що вона добре проінформована, що багато партнерів ЄС далекі у своїй діяльності від вимог щодо декарбонізації економіки, саме тому ЄС буде працювати над Carbon Border Adjustment Mechanism. За її словами, на сьогодні ЄС вже має технології та інвестиції для досягнення мети циклічної економіки з нульовими викидами вуглекислого газу.

Голова Єврокомісії заявила, що ЄС працює над розробкою Carbon Border Adjustment Mechanism, який має стимулювати треті країни зменшити викиди СО2.

В кінці вересня видання «ГМК Центр» опублікувало думку менеджеру Департаменту з регуляторних питань компанії «Д. Трейдінг» (входить до складу енергохолдингу ДТЕК) Марцеліни Голембевської, яка вважає, що Carbon Border Adjustment Mechanism має розроблятися Єврокомісією у співпраці з країнами-партнерами.

За даними агентства ExPro, ДТЕК є основним експортером електроенергії з України до країн ЄС, компанія генерує електроенергію на експорт із вугілля на Бурштинській та Добротвірській ТЕС. За даними «ГМК Центр», Carbon Border Adjustment Mechanism, крім вугільної енергетики, також вплине на металургійний комплекс та хімічну промисловість України.

11:28 / 29 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події