Carbon Border Adjustment Mechanism стане головною зброєю ЄС в міжнародній торгівлі – Мінекономіки

Сукупність заходів країн ЄС (розрахунок викидів СО2, введення мита на товари із вуглецевим слідом та ін. або Carbon Border Adjustment Mechanism) по відношенню до третіх країн (в тому числі і України), які не зможуть досягнути показників низьковуглецевого розвитку, стане головною зброєю ЄС у сфері міжнародної торгівлі в майбутньому.

Таку думку 28 жовтня на своїй Facebook-сторінці опублікував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - торговий представник України Тарас Качка.

«Головною зброєю ЄС буде складність усіх ініціатив - від стандартів і методів калькуляції carbon footprint і співвідношення з Emission Trading Scheme до адміністрування і протидії ухиленню. СВАМ очевидно буде найбільшим викликом для міжнародної торгівлі», - написав він.

Також торговий представник України вважає, що питання протидії змінам клімату вплине на усі складові бізнесу – від реального до фінансового сектору економіки.

Як повідомляло агентство ExPro, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен в середині вересня 2020р, заявила, що вона добре проінформована, що багато партнерів ЄС далекі у своїй діяльності від вимог щодо декарбонізації економіки, саме тому ЄС буде працювати над Carbon Border Adjustment Mechanism. За її словами, на сьогодні ЄС вже має технології та інвестиції для досягнення мети циклічної економіки з нульовими викидами вуглекислого газу.

Голова Єврокомісії заявила, що ЄС працює над розробкою Carbon Border Adjustment Mechanism, який має стимулювати треті країни зменшити викиди СО2.

В кінці вересня видання «ГМК Центр» опублікувало думку менеджеру Департаменту з регуляторних питань компанії «Д. Трейдінг» (входить до складу енергохолдингу ДТЕК) Марцеліни Голембевської, яка вважає, що Carbon Border Adjustment Mechanism має розроблятися Єврокомісією у співпраці з країнами-партнерами.

За даними агентства ExPro, ДТЕК є основним експортером електроенергії з України до країн ЄС, компанія генерує електроенергію на експорт із вугілля на Бурштинській та Добротвірській ТЕС. За даними «ГМК Центр», Carbon Border Adjustment Mechanism, крім вугільної енергетики, також вплине на металургійний комплекс та хімічну промисловість України.

11:28 / 29 жовтня 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події