Бізнес очікує на впровадження RAB-регулювання за європейською методологією – ЄБА

Бізнес сподівається, що буде НКРЕКП запровадить тарифоутворення для операторів систем розподілу на основі європейської моделі RAB-регулювання, яка дозволить залучити інвестиції в розвиток і модернізацію електромереж. Про це 11 серпня повідомила керівник Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.

За інформацією Дерев'янко, учасники енергоринку та експерти не приймають модель стимулюючого тарифоутворення, яку нині пропонує регулятор. На їхню думку, вона не буде стимулювати залучення інвестицій.

«Ведуться дискусії навколо того, яке саме тарифоутворення повинно бути прийнято: за пропозиціями регулятора або за пропозицією ринку. Їх відмінність - в доведеності ефективності. Ринок пропонує застосовувати успішну європейську модель з правилами, які зрозумілі інвесторам: ставка повернення капіталу на рівні WACC (weighted average cost of capital – ред.), перерахунок ставки щорічно, нарахування на всі активи компанії.

Регулятор пропонує ставки диференціювати. 1% нараховувати на вже побудовані активи компанії, 15% - на нові активи. Ринок такі умови не приймає, оскільки не бачить інвестиційної привабливості», - зазначила керівник Європейської Бізнес Асоціації.

Дерев'янко впевнена, якщо запропонований регулятором підхід не створює стимули для внутрішніх гравців, то він і не зацікавить зовнішніх інвесторів.

«Тому бізнес все ж сподівається, що тарифоутворення, яке буде цікаво інвесторам, буде впроваджено найближчим часом, адже про цю реформу йдеться вже більше 10 років», - підкреслила голова асоціації.

Як повідомляло агентство ExPro, раніше в ЄБА запропонували впроваджувати стимулюючий тариф згідно європейської методології - ставка повернення інвестицій на рівні WACC, яка нараховується на всі активи операторів систем розподілу.

10:31 / 12 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події