ЄБРР не бачить повної картини, як буде працювати новий ринок е/е з 1 липня

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), на даний момент, не бачить повної картини, як буде працювати новий ринок електричної енергії з 1 липня.

Про це під час конференції Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) заявила старший банкір департаменту електроенергії Представництва ЄБРР в Україні Ольга Єрьоміна

«На сьогоднішній день, я особисто не бачу повної картини, як цей набір деталей буде зібраний до 1 липня в єдиний механізм, який запрацює», - заявила вона.

На думку Єрьоміної, однією з основних проблем є відсутність повністю протестованого механізму роботи нового ринку, що може вплинути на впевненість інвесторів в стабільній роботі енергосистеми.

Крім цього, Єрьоміна зазначила, що ЄБРР не впевнена в досягненні конкуренції в умовах нового ринку.

«Чи досягне Україна мети конкуренції? Давайте будемо реалістами - галузь олігопольна. Ми знаємо основних гравців на ринку. Ми знаємо, що «Енергоатом» продає електроенергію по регульованому тарифу 56,6 копійки і що тепловий тариф більше ніж удвічі більший. Тепловий тариф формуватиме ринкову ціну. Безпосередніх умов для конкуренції поки що немає», - уточнила вона.

Як повідомляв ExPro, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив, що перенесення дати запуску нового ринку електроенергії, яким Україна запроваджує європейську конкурентну модель, є недоцільним, тому «Енергоатом» наполягає на вчасному запуску нової моделі.

Крім цього, прес-служба енергохолиднгу ДТЕК повідомила, що холдинг підтримує позицію щодо запуску ринку з 1 липня, як це передбачено нинішнім законодавством, свою позицію група аргументує високим ступенем готовності нормативної бази та інфраструктури.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що ринок необхідно запускати 1 липня.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) не вбачає ніяких перешкод для запровадження з 1 липня, як це передбачено законодавством, нового ринку електричної енергії. 

В свою чергу, голова Ради ОРЕ, голова наглядової ради АТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Сагура пропонує перенести запуск нового ринку до 1 квітня 2020р.

ПрАТ «Укргідроенерго» пропонує перенести дату запуску ринку на 1 жовтня 2019р через необхідність комплексного тестування системи.

Також ряд Операторів систем розподілу повідомили, що не готові до запуску ринку 1 липня 2019р у зв’язку з проблемами ведення погодинного комерційного обліку.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

15:52 / 21 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події