Борги за небаланси на ринку газу у січні-лютому склали 870 млн грн

Обсяг несплачених небалансів перед ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) за перші два місяці року склав 870 млн грн. Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ.

Разом з тим, заборгованість за небаланси у січні становила 580 млн грн.

«В лютому 2020р учасники ринку додатково відібрали з ГТС 111 млн куб м природного газу, але компенсували вартість лише 25% обсягів», - йдеться у повідомленні оператора.

За січень-лютий негативні небаланси учасників ринку становили 235 млн куб м газу на загальну суму 1,426 млрд грн. Із них на долю газовидобувних компаній припадає 4,5 млн куб м, частка постачальників газу складає 86,5 млн куб м, а основні обсяги негативних небалансів (61%) припадають на операторів ГРМ – 144 млн куб м газу.

За цей період позитивні небаланси учасників ринку склали 484 млн куб м газу, що відповідає 2,626 млрд грн. В січні-лютому 99% обсягів позитивних небалансів створили постачальники газу – 477 млн куб. м. На долю газовидобувних компаній припадає 6,3 млн куб м, а на операторів ГРМ – 0,2 млн куб м.

За словами ОГТСУ, оператор зі свого боку повністю розрахувався з учасниками ринку за позитивні небаланси, натомість обсяг розрахунків перед оператором за негативні небаланси складає 39%. Оператор також наголошує, що 99% або 867 млн грн заборгованості накопичили оператори ГРМ.

«Особливе занепокоєння викликає ситуація зі значним обсягом боргів за небаланси в Луганськгазу, Тернопільміськгазу, Київоблгазу та Кіровоградгазу. Бездіяльність керівництва цих компаній ставить під загрозу газопостачання для їхніх споживачів. Оператор ГТС України вже звернувся з відповідними листами до місцевих адміністрацій та НКЕРКП з проханням звернути увагу на діяльність зазначених підприємств та виконання ними ліцензійних умов», - зазначають в ОГТСУ.

Разом з тим, обсяг несплачених небалансів у лютому у порівнянні з січнем зменшився. В ОГТСУ пояснюють це зниженням цін на природний газ.

15:09 / 26 березня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події