Біометан може замістити 8 млрд куб м газу на рік

В Україні розроблено новий законопроект, який дозволить замістити 8 млрд куб м природного газу на рік, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

За словами Держенергоефективності, головна ціль проекту – внести корективи в законодавство, які дозволять створити ринок біометану.

Наразі згідно із Законом України «Про ринок природного газу» виробники очищеного біогазу мають право на отримання доступу до газотранспортних і газорозподільних систем за умови, що цей газ відповідає стандартам на природний газ. Втім, цього недостатньо для роботи ринку біометану, зазначають у Держенергоефективності.

Прийняття законопроекту дозволить: створити ринок біометану в Україні; скоротити імпорт природного газу; збільшити експорт біометану до країн ЄС; замістити природний газ у галузі виробництва теплової та електричної енергії; розширити можливості реалізації біометану для виробників; зменшити викиди парникових газів.

У пояснювальній записці до проекту, зазначено, що вже сьогодні можливо подавати біометан до ГТС або ГРМ, але виробник біогазу буде вважатись незалежним виробником природного газу в нерегульованому сегменті.

«Цей законопроект дасть змогу створити умови для зменшення імпортозалежності країни та збільшення використання місцевого палива. Адже потенціал заміщення природного газу біометаном в Україні складає близько 8 млрд куб м в рік, що дорівнює більше половини річного обсягу імпорту природного газу та понад чверті його загального річного споживання», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

17:37 / 6 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події