Болгарія планує 2020р замістити половину російського імпортного газу азербайджанським

Болгарія, яка отримує майже весь газ з РФ (близько 3 млрд куб м на рік), до кінця року має намір диверсифікувати поставки та отримувати 50% з Азербайджану і США.

Про це заявила міністр енергетики Теменужка Петкова у Вашингтоні (США) на зустрічах із заступником міністра енергетики США Марком Менезесом, помічником держсекретаря з питань енергетики Френсіс Фаннон та представниками компаній-постачальників LNG, повідомляє Міненерго Болгарії.

Петкова зазначила, що з усього споживання природного газу в країні половина буде диверсифікована за рахунок поставок газу з Азербайджану газопроводо TANAP і поставок LNG.

У червні 2019р Болгарія отримала перші поставки LNG з США. Минулого року постачання скрапленого природного газу до Болгарії становило майже 0,5 млрд куб м (у регазифікованому вигляді). «Це важливий крок у просуванні прозорого та надійного ринку природного газу не лише в Болгарії, а й у регіоні», - сказала Петкова.

Під час зустрічей у США Петкова зазначила, що на початку цього року уряд Болгарії ухвалив придбати 20% проекту будівництва LNG-терміналу поблизу Олександруполіса (Греція). Це ще один крок до реалізації загальної концепції балканського газового хабу, який має зв’язати газові ринки країн-членів Центральної та Східної Європи через побудову та розвиток необхідної інфраструктури.

Нагадаємо, з 1 січня 2020р Болгарія отримує російський природний газ з трубопроводу «Турецький потік», а не через Україну, як раніше.

12:17 / 28 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події