Більшість населення не підтримує лібералізацію ринку природного газу – Центр Разумкова

Соціологічна служба Центру Разумкова провела опитування щодо настроїв населення напередодні опалювального сезону. Опитування проводилось з 17 по 23 вересня 2020р в усіх регіонах України.

«Підтримали лібералізацію ринку газу лише 11,3% респондентів, 53% опитуваних були проти лібералізації, та 35,7% не надали відповідь. За зростання ціни на газ для населення, відносно більшість респондентів 38,3% покладає відповідальність на державу, також 22 % опитуваних поклали відповідальність на НАК «Нафтогаз України», - повідомив Андрій Биченко, директор соціологічної служби Центру Разумкова.

Серед опитуваних 58,6% негативно ставляться, що відтепер ціна для населення буде ринковою, не буде регулюватися державою і буде коливатися залежно від цін на оптовому ринку.

«Починаючи з 1 серпня 2020р розпочав діяти лібералізований ринок газу, однак лише 45% респондентів знають про це, а підтримує реформу 11,3%, це критично мінімальна кількість підтримки. Це пов’язано з браком комунікації органом державної влади, на яких покладена функція по реалізації реформи» – повідомив Максим Білявський, провідний експерт Центру Разумкова.

Також Максим Білявський зазначив, що з огляду на цінову кон’юнктуру енергетичних ринків Європи та Азіатсько-Тихоокеанського регіону, слід очікувати подальше збільшення котирувань і оптових цін на газ вже у жовтні 2020р. У випадку збереження обсягів імпорту природного газу з країн Європейського союзу слід очікувати нові ціни на природний газ у платіжках з 1 листопада 2020р.

15:54 / 29 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події