Блокування Суецького каналу призвело до зростання цін на газ у Європі

Суецьких канал, одна з найбільш важливих точок у світі для судноплавства та морських перевезень, був заблокований після того, як 23 березня великий контейнеровоз сів на мілину. Блокування Суецького каналу призвело до відчутного зростання цін на природний газ у Європі в останні години торгів у вівторок (23 березня).

Так, станом на кінець дня (23 березня) спотові ціни Day Ahead на природний газ на європейських хабах коливалися у діапазоні €18,1-19,1/MWh, на 1% вище, ніж на кінець понеділка. Варто зазначити, що у першій половині вівторка у Європі спостерігався тренд на зниження цін.

Зростання цін продовжилося і у середу. Так, торгівля квітневим ресурсом (ф’ючерси Front Month) на нідерландському TTF у середу відкрилася з ціни €18,9/MWh, найвищого значення за останній тиждень. У порівнянні з закриттям вівторка ф’ючерси зросли на 3%.

Очікуване потепління наприкінці поточного тижня стримує ціни на природний газ від сильнішого зростання. Проте, затримки з поставками LNG через Суецький канал, насамперед з Катару, сприяють зростанню цін.

За повідомленням Управління Суецького каналу (SCA) контейнеровоз вагою 224 тис т під панамським прапором застряг у вівторок зранку у зв’язку з втратою управління судном. Причина – сильний вітер та пилова буря. Ближче до вечора 23 березня усі поставки в обох напрямках через канал були зупинені.

Станом на ранок середи контейнеровоз залишається стояти на якорі. За повідомленням SCA 8 буксирів намагаються звільнити судно.

За інформацією агентства Kpler, станом на ранок середи 5 завантажених LNG танкерів знаходяться в Суецькому каналі, які затримуються внаслідок блокування каналу. З них 3 призначені для Азії, а два – для Європи (Rovigo (Італія) і South Hook (Великобританія)). Загалом, блокування каналу вже вплинула на 15 танкерів. 10 LNG танкерів очікують пропуску через південний кордон Суецького каналу до кінця поточного тижня. 6 з них належать компанії Qatargas. «Аналітики Kpler очікують значних затримок у графіку навантаження в Ras Laffan (Катар) на початку квітня, якщо затори збережуться», - повідомляє Kpler.

За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), через Суецький канал проходить майже 10% загальної морської торгівлі нафтою і 8% світової торгівлі LNG.

12:26 / 24 березня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події