БК «Горизонти» придбала високоточний гіроскоп за $500 тис

Бурова компанія «Горизонти» закупила гіроскоп для заміру кута та азимуту в свердловині. На сьогодні в Україні – це найточніший пристрій, який в основному використовується для забурки бокового стовбура, та орієнтації віпстоку (клин для бокового відводу), де не справляється телеметрія MWD. Раніше таке обладнання необхідно було завозити з-закордону, а це вимагало значно більше часу і коштів. Як повідомив ExPro директор бурової компанії Степан Козицький, за допомогою гіроскопу, в найближчий місяць планується здійснити виміри 12 - 15 свердловин компанії «Західнадрасервіс».

Принцип роботи гіроскопу, це вимірювання зенітного кута за допомогою 3 акселерометрів. Для визначення географічного азимуту використовується гіроскопічний ефект і добове обертання Землі навколо своєї осі. На точність показників вимірювання гіроскопу не впливає наявність металічних об’єктів поблизу. Та гіроскоп не застосовують під час буріння, через чутливість до вібрацій та ударів.

До комплекту новопридбаного обладнання входить:

• Гіроскоп GyroTracer HT, з наступними параметрами: максимальна температура 205 С, максимальний тиск 150 Мпа, точність вимірювання зенітного кута +/-0.05 град, точність вимірювання азимута+/-0.3 град, наявність калібраційного стенду.

• Геофізична лебідка Koller , вибухозахищена автономна, з наступними параметрами: максимальне зусилля на розрив 8900кН, максимальна довжина кабелю 7500 м;

• Лубрикатор свердловинний ЛС65-75, з наступними параметрами максимальний тиск 75Мпа, корозостійке виконання для роботи в середовищі з вмістом H2S до 25 %;

• Геодезичний приймач GNSS Trimble R8s з точністю вимірювання: по висоті – 8мм + 0,5мм/км СКО, в горизонтальній площині – 15мм + 0,5мм/км СКО (в режимі кінематичної зйомки в реальному часі RTK).

• Контролер Trimble TSC3.

• Договір на користування геодезичною мережею ZakPos, для збільшення точності вимірювань.

 

В результаті використання гіроскопу:

• зменшується похибка позиціонування свердловини,

• мінімізується ризик пересічення з сусідніми свердловинами,

• підвищується точність моделювання пласта шляхом уточнення координат свердловини,

• надається можливість промірювати старий фонд свердловин.

14:21 / 13 березня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події