Базовий сценарій доставки російського газу до Молдови передбачає продовження транзиту через Україну

У якості базового сценарію доставки російського газу у Молдову розглядається варіант його надходження з боку України за рахунок продовження транзиту українською територію.

Про це повідомив президент республіки Ігор Додон на брифінгу в понеділок, передає молдовське видання NOI.

«Угода з «Газпромом» має бути підписана у найближчі дні. Ми готові до базового сценарію і альтернативних. Базовий — якщо Росія і Україна домовляться до 31 грудня і залишиться колишній транзит», - сказав Додон, зазначивши, що цей сценарій найбільше влаштовує Молдову.

Разом з тим, визначеності щодо продовження транзиту в країні немає, Вища рада безпеки Молдови 4 грудня має намір обговорити варіант його припинення, додав Додон.

За його словами, у разі відсутності транзиту через Україну передбачено кілька варіантів доставки російського газу. «Перший — через «Турецький потік». Тут все технічні деталі опрацьовані і у нас є можливість отримувати газ таким чином», — сказав президент Модови.

За його словами, якщо знадобляться додаткові обсяги, то вони надходитимуть через Олексіївку — через північ, з України. «Це теж російський газ, який може поставлятися реверсно», — пояснив Додон.

14:23 / 2 грудня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події