Аукціон ОПЗ з відбору постачальника давальницької сировини перенесено на 19 квітня

Проведення аукціону ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) з відбору постачальника природного газу за давальницькою схемою було перенесено. Так, аукціон повинен був пройти 16 квітня об 11:00, проте був перенесений на понеділок 19 квітня. Згідно інформації на біржі Polonex, де проходитиме аукціон, наразі йде прийом закритих пропозицій.

ОПЗ є одним з найбільших підприємств хімічної промисловості України та одним з найбільших споживачів природного газу – близько 60 млн куб м на місяць. У зв’язку з заборгованістю заводу перед «Нафтогазом», він працює на умовах давальницької сировини. Постачальник газу дає на завод природний газ, а натомість отримує аміак та карбамід.

Завод відновив роботу у серпні 2019р після простою, підписавши контракт з ТОВ «Агро Газ Трейдінг» (АГТ). АГТ за період роботи з ОПЗ поставила для переробки близько 1 млрд куб м природного газу, з якого було вироблено понад 1 млн т карбаміду і більш ніж 120 тис т аміаку. Понад 90% продукції виробництва ОПЗ постачається на експорт.

Діючий контракт завершується в кінці квітня 2020р, тож ОПЗ оголосив новий конкурс з відбору давальця. На конкурс подалося 13 компаній: «Агро Газ Трейдінг», Maddox SA, IBE Trade Copr., ТД «Сокар Україна», «Євроенерготрейд», ГПК «Нафтогаз Трейдинг», «ОККО Контракт», ВК «Укрнафтобуріння», «Юг-Газ», Monthech, «Проджетра Україна», Daches shipping pte., «Ніка-Агротрейд».

Разом з тим, ОПЗ відхилив заявки 6 компаній, таким чином брати участь у конкурсі будуть лише 7 компаній, а саме:

  • Monthech S.R.O
  • ТОВ «Ніка-Агротрейд»
  • ТОВ «Євроенерготрейд»
  • ТОВ «ГПК «Нафтогаз Трейдинг»
  • ТОВ «Агро Газ Трейдінг»
  • ТОВ «ТД «Сокар Україна»
  • ТОВ «Юг-Газ»

 

Довідка ExPro

ТОВ «Агро Газ Трейдінг» (АГТ) - українська трейдингова компанія, заснована у грудні 2016р. Генеральний директор Роман Байрак. Засновники Олександр Горбуненко 50% та Володимир Колот 50%. У липні 2019р АГТ розпочав співпрацю з Одеським припортовим заводом, підписавши договір на переробку давальницької сировини (природного газу). Діючий договір між АГТ та ОПЗ продовжено до квітня 2021р. Більше про бізнес компанії в інтерв’ю ExPro.

ТОВ «ТД «Сокар Україна» - «дочка» азербайджанської державної нафтогазової корпорації SOCAR, почала свою діяльність в Україні у 2009р з торгівлі нафтою та нафтопродуктами. Кілька років тому паралельно з традиційними напрямами компанія почала розвивати торгівлю природним газом. Більше про газовий бізнес компанії у інтерв’ю ExPro з директором компанії Андрієм Бичковим.

ТОВ «Євроенерготрейд» - приватна українська компанія, що займається трейдингом газу та електроенергії. За результатами 2019р та 2020р компанія стала найбільшим приватним імпортером газу – понад 1 млрд куб м. «Євроенерготрейд» базується у Черкасах. Керівник компанії Георгій Сахаров, власники: Леонід Андрущак, Георгій Сахаров та Руслан Шерстюк. За даними учасників ринку, компанія є основним постачальником газу для ТОВ «Агро Газ Трейдинг», яке є діючим давальцем на ОПЗ.

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» - входить до дивізіону «Трейдинг» НАК «Нафтогаз України». Компанія займається оптовим продажем газу та рідких вуглеводнів. Директором компанії є Віллем Коппульс. Компанія протягом 2020р продала на УЕБ понад 1 млрд куб м газу.

ТОВ «ЮГ-ГАЗ» (Україна, м. Одеса) – український трейдер природного газу. Види діяльності компанії: оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; роздрібна торгівля паливом; трубопровідний транспорт; торгівля газом через місцеві (локальні) трубопроводи. Згідно Youcontrol керівник – Тіна Франкова, кінцевий бенефіціар – Євген Гнідін.

ТОВ «Ніка-Агротрейд» - українська компанія, що здійснює постачання мінеральних добрив українського та іноземного виробництва. Компанія також займається трейдингом природного газу та електроенергії. Згідно Youcontrol керівник – Сніжана Лещинська. ЗМІ пов’язують компанію з Дмитром Фірташем.

MONTECH s.r.o. (Чехія) – міжнародна трейдингова компанія, заснована у 2002р. Основні напрямки роботи – торгівля добривами, продуктами хімічної промисловості та енергоресурсами.

Maddox SA (Женева, Швейцарія) спеціалізується на трейдингу нафтою та нафтопродуктами. Також компанія займається логістикою, зберіганням і фрахтом, а також фінансуванням торгових операцій. В Україні трейдер представлений ТОВ «Маддокс Україна», компанія працює на ринках бензину, ДП, бітуму та других нафтопродуктами.

IBE TRADE CORP. (IBE) - американська корпорація, заснована в 1987р зі штаб-квартирою в Нью-Йорку та представництвами в Будапешті, Москві, Києві, Одесі та Ужгороді. Президент американської компанії IBE Trade Corp Алекс Ровт, бізнесмен українського походження, народжений в м. Мукачево, Закарпатська обл. У 2004р IBE в ході приватизації придбала контрольний пакет акцій «Сєверодонецького Азоту». А в 2010р Ровт продав завод бізнесмену Дмитру Фірташу.

ПП «ОККО Контракт» – входить до загальноукраїнського холдингу OKKO Group, який володіє мережею АЗК ОККО («Концерн Галнафтогаз»). Акціонерами й інституціональними інвесторами компаній холдингу є ЄБРР, Goldman Sachs, Horizon Capital, Renaissance Capital, Genesis Asset Managers, LLP та ін. Кінцевий бенефіціар – Віталій Антонов.

ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» (згідно Youcontrol голова правління: Михайло Бакуненко, представник – Марк Кацнельсон) – одна з найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні. За підсумками 2020р компанія видобула 844 млн куб м природного газу. За даними Youcontrol компанія має відношення до Ігоря Коломойського, Віталія Хомутинніка та Павла Фукса.

ТОВ «Проджетра Україна» - дочірня компанії німецької Projetra Group. В Україні компанія займається торгівлею мінеральними добривами та постачанням природного газу. Керівник – Віталій Олексієнко.

Dachex shipping pte. LTD – сінгапурська компанія, основна діяльність якої фрахтування суден, барж та лодок, а також брокерські послуги суден.

12:01 / 16 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події