Асоціація газового ринку закликає вжити невідкладних заходів для початку та проходження опалювального сезону

«Асоціація газового ринку України» (АГРУ) закликає органи державної влади вжити всіх необхідних заходів для врегулювання заборгованості теплопостачальних організацій перед НАК «Нафтогаз України».

За даними «Нафтогаз України», станом на 5 вересня 2019р в усіх областях України нараховується 142 виробники тепла для потреб населення, бюджетних установ, побутових та промислових споживачів, які не мають постачальника природного газу і не включені до реєстру жодного з постачальників. Загальна заборгованість цих підприємств складає близько 6,5 млрд грн.

Відповідно до положень Кодексу ГТС та ГРМ, такі підприємства не мають право споживати газ, що означає, що вони не зможуть вчасно розпочати опалювальний сезон. За оцінками Асоціації ці підприємства забезпечують теплом близько 2 млн домогосподарств по всій Україні, а також десятки об’єктів критичної соціальної інфраструктури.

Згідно нових змін до Кодексу ГТС, Оператор ГРМ за дорученням ПСО-постачальника повинен відключати від газопостачання виробників тепла для потреб населення, бюджетних установ, побутових та промислових споживачів впродовж опалювального сезону. Так, ПСО-постачальник може надати доручення на відключення об’єкта і оператори ГРМ повинні будуть його відключити.

Відключення виробників тепла під час опалювального сезону може призвести до виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру і порушення нормальних умов життєдіяльності сотень тисяч домогосподарств. Щодо житлового фонду, то такі приміщення можуть стати аварійними або не придатними до експлуатації після руйнування системи централізованого опалення. Такі ситуації можуть бути визнані надзвичайною ситуацією регіонального або державного рівня (в залежності від обсягу збитків).

АГРУ наголошує на тому, що теплопостачальні підприємства мають значні борги перед оператором ГТС та операторами ГРМ, функцією яких є надійна та безперебійна доставка газу теплопостачальним підприємствам, і яка також має бути врегульована для забезпечення сталого проходження опалювального сезону.

Також, АГРУ звертається до компетентних державних органів з пропозицією до настання опалювального сезону спільно з органами місцевого самоврядування вжити всіх можливих заходів для вчасного початку опалювального сезону. Зокрема, спільно з власниками виробників тепла для потреб населення (органи місцевого самоврядування та Фондом державного майна України) визначити джерела фінансування заборгованості перед ПСО-постачальником природного газу.

13:19 / 12 вересня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події