«Аркона Газ-Енергія» подала апеляцію

Група Smart Energy, в особі  ТОВ «Аркона Газ-Енергія» подало апеляційну скаргу до Шостого апеляційного адміністративного суду з метою скасування рішення Окружного адміністративного суду м. Києва за позовом ПАТ «Укрнафта» про визнання недійсним спеціального дозволу ТОВ «Аркона Газ-Енергія» на видобуток вуглеводнів на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі. Про це повідомляє пресслужба компанії.

В компаній зазначають, що Аркона за участю консультантів з провідних юридичних компаній уважно вивчила попереднє рішення та аргументацію суду першої інстанції та подала апеляцію, ґрунтуючись на своїй впевненій правовій позиції та маючи серйозні аргументи на користь успішного оскарження зазначеного рішення. Зокрема, компанія спирається на попередні чинні рішення судів різних інстанцій, в тому числі і Верховного Суду України: він вже розглядав предмет цієї судової суперечки, включаючи чинність спецдозволу, в подібній справі у жовтні 201 р за участю також ПАТ «Укрнафта» та Аркони, і ліцензія була визнана дійсною. Окрім того, за юридичною оцінкою компанії останній позов ПАТ «Укрнафта» подано з рядом порушень, включаючи пропуск позовної давності, а також включення до позову вимоги, яка не є предметом для судових розглядів (зокрема, протокольне рішення робочої групи Державної служби геології та надр України).

«Ми абсолютно впевнені в чинності ліцензії на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище з правової точки зору. Тому плануємо інвестувати в його розробку, нарощуючи видобуток українського газу, створюючи нові робочі місця, підтримуючи місцеві громади та сплачуючи всі податки в повному обсязі, як і роблять всі наші компанії впродовж всієї нашої історії. У Smart Energy є весь необхідний ресурс для успішного відновлення видобутку тут. Ми прагнемо його використати для спільного блага без затяжних судових процесів. Тож сподіваємось на швидкі завершення цієї суперечки і початок робіт на перспективному активі, в який готовий інвестувати британський інвестор», - зазначив генеральний директор групи компаній Smart Energy Сергій Глазунов.

Нагадаємо, що британська публічна компанія Enwell Energy отримала дозвіл на видобуток вуглеводнів на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі через придбання ТОВ «Аркона Газ-Енергія» в березні цього року. Водночас на початку липня 2020 року судом першої інстанції було розглянуто позов ПАТ «Укрнафта» проти Аркони та Державної служби геології та надр як відповідачів, в ході якого заявило про порушення процедури, які начебто мали місце при видачі ліцензії Арконі у травні 2017 року. ПАТ «Укрнафта» було попереднім власником спеціального дозволу на розробку цієї площі, проте він втратив чинність ще в 2014 році до того, як було видано нову ліцензію. Аркона в апеляційній скарзі оскаржує претензії позивача та розцінює такі заяви як безпідставні та неправомірні.

Довідка ExPro:

Група компаній Smart Energy входить до складу Смарт-Холдингу, здійснює реалізацію проектів у сфері розвідки та промислової розробки родовищ вуглеводнів.

Нафтогазовий напрям Smart Energy представлений газовидобувною компанією «Укргазвидобуток» (Харківська область), а також публічною британською компанією Enwell Energy (Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» та ТОВ «Аркона Газ-Енергія») з активами в Полтавській області і Харківській області (компанія «Пром-Енерго Продукт»).

15:02 / 7 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події