Аномальне зниження цін на РДН пов’язане з діями великих гравців – «Енергоатом»

Аномальне зниження середньозважених цін на електроенергію на ринку «на добу наперед» зазвичай пов’язане з діями великих гравців, які штучно збільшують або зменшують попит на ринку.

Про це 28 жовтня повідомив прес-центр ВП «Енергоатом – Трейдинг».

«Ми побачили істотне зниження ціни електроенергії на ринку: минулого тижня на РДН з базовим графіком поставки ціна знизилася на 25% порівняно з попереднім тижнем… Подібне аномальне зниження цін на ринку зазвичай пов'язане з діями великих ринкових гравців, які штучно створюють або навпаки різко знижують попит на РДН, в такий спосіб маніпулюючи рівнем цін», - йдеться у висновках трейдингового підрозділу «Енергоатома».

Зокрема в компанії пояснили, що у період 19–25 жовтня 2020 року споживання електричної енергії в Україні зросло лише на 7,7% (порівняно з попереднім тижнем), у зв'язку з погодними факторами і початком опалювального сезону (дані ПрАТ «НЕК «Укренерго»). Проте обсяг ринку «на добу наперед» за аналізований період скоротився на 10%, при цьому загальний обсяг пропозиції на РДН практично не змінився:

«У той самий час як на внутрішньодобовому ринку (ВДР) ми побачили різке зростання обсягів торгів – на 22% тиждень до тижня. Результатом аномального зниження обсягу попиту на РДН стало логічне поетапне зниження оптових цін на електроенергію».

Крім того, за даними компанії, ситуацію на ринку також загострила поява додаткових обсягів на РДН від трейдерів, які подавали заявки на продаж «на добу наперед» за заниженими цінами, що спровокувало реакцію серед інших продавців, які також почали знижувати свої цінові заявки на РДН, стимулюючи подальше зниження ціни.

15:06 / 28 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події