АМКУ у справі «Стрийнафтогазу» рекомендував УТГ утриматися від дій, які можуть порушити роботу видобувника

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував АТ «Укртрансгаз» утриматися від схиляння газовидобувних компаній до робіт, які можуть порушити роботу свердловин і, як наслідок, спотворити конкуренцію на ринку природного газу.

Відповідні рекомендації було ухвалено у четвер, повідомила пресслужба АМКУ. АМКУ також рекомендував ТОВ «Оператор ГТС України» не допускати створення бар’єрів для входу газовидобувних підприємств на ринок природного газу.

 Рекомендації стосуються конфлікту УТГ з газовидобувною компанією ТОВ «Стрийнафтогаз» - торік УТГ де-факто запідозрив її у видобутку газу, який оператор тримає в підземних сховищах (ПСГ) й змусив пройти перевірку, яка вивела з ладу свердловину.

АМКУ наголосив, що сучасні технології дозволяють пройти сховище і встановити герметичну трубу, через яку газ знизу буде підніматися на поверхню, не змішуючись із газом у ПСГ. Видобувна компанія при цьому зобов’язується прокласти через сховище герметичні труби і встановити на своїй свердловині обладнання, яке щосекунди перевіряє хімічний склад газу (у видобутого палива він завжди відрізнятиметься від закачаного у сховища).

Тож навіть якщо видобувник веде роботи на глибинах під ПСГ, це не має вважатися крадіжкою запасів УТГ, додав АМКУ.

«Стрийнафтогаз» добуває газ на Добрівлянській площі, на якій також знаходяться ПСГ. Наприкінці 2019р УТГ ініціював перевірку герметичності труб «Стрийнафтогазу», які проходять крізь ПСГ, яка призвела до виведення свердловини з ладу.

Торік «Стрийнафтогаз» збільшив видобуток на 17% - до 55 млн куб м.

10:00 / 14 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події