АГР підтримує ідею Макогона щодо включення ВТВ в тариф операторів ГРМ

Асоціація газового ринку (АГР) підтримує позицію керівника ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» Сергія Макогона щодо необхідності включення до тарифів операторів газорозподільних систем обсягів фактичних виробничо-технологічних витрат (ВТВ) природного газу.

Про це йдеться в повідомленні АГР.

«Основна проблема – в тариф не включені всі об’єми газу на виробничо-технологічні витрати, які їм (Операторам ГРМ – АГРУ) потрібні», - відзначив в своєму інтерв’ю гендиректор Оператора ГТС Сергій Макогон.

З урахуванням останніх змін до законодавства направлених на посилення незалежності НКРЕКП, процедура перегляду тарифів операторів систем розподілу може зайняти не більше місяця та дозволить уникнути негативних наслідків пов’язаних з утворенням заборгованості перед оператором газотранспортної системи.

Нещодавній перегляд тарифів нарешті дозволив операторам ГРМ перейти до механізму закупівлі технологічного газу на електронних біржових торгах.

Позитивний ефект від таких закупівель складає економію майже у 2 тис грн на закупівлі кожної тисячі кубічних метрів порівняно із вимушеним придбанням такого газу у Оператора ГТС.

На сьогоднішній день частина операторів ГРМ вже придбала понад 60 млн куб технологічного газу на біржових торгах, що дозволило зекономити близько 100 млн грн коштів тарифу.

Подальша можливість закупівлі технологічного газу операторами ГРМ за конкурентними цінами, залежить від врахування в тарифах операторів ГРМ фактичних технологічних витрат газу, які діючою структурою тарифу покриваються тільки на 65%.

Як зазначає АГР, практика закупівель технологічного газу операторами ГРМ на вільному конкурентному ринку, врахування всіх обґрунтованих витрат операторів ГРМ насправді дозволяє останнім економити кошти тарифу, а НКРЕКП уникати необхідності передбачення у майбутньому компенсації вимушених закупівель дорогого технологічного газу у Оператора ГТС.

Враховуючи вищевикладене АГР заявляє про повну підтримку позиції Сергія Макогона, щодо необхідності якнайшвидшого врегулювання питання передбачення НКРЕКП необхідних технологічних витрат газу в тарифах операторів ГРМ.

12:26 / 17 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події