АГКУ закликає підтримати газовидобувну галузь в часи боротьби з COVID-19

Асоціація газовидобувних компаній України (АГКУ) висловлює серйозне занепокоєння, що Державна програма стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених COVID-19, на 2020—2022 роки не передбачає належної підтримки нафтогазовидобувної індустрії.

Про це йдеться в повідомленні АГКУ.

Більшість пропозицій галузі, які були озвучені та направлені Уряду, не враховані у фінальній версії програми, яка опублікована на урядовому порталі. Газовидобувники неодноразово наголошували, що катастрофічне падіння цін на вуглеводні разом із поглиблення глобальної економічної кризи можуть повністю зупинити інвестиційну діяльність у секторі.

Це призведе до ряду шокуючих наслідків: падіння видобутку українського газу, безробіття для багатьох українців, які працюють в цій та суміжних галузях, зменшення надходжень до державного та місцевого бюджетів і, звичайно ж, послаблення енергетичної безпеки України.

«На жаль, ми вже спостерігаємо початок стагнації нафтогазовидобувної індустрії. За 6 місяців видобуток газу в Україні скоротився на 3% порівняно із аналогічним періодом минулого року, майже в три рази зменшилася кількість активних бурових верстатів, які задіяні у виробництві. Усі видобувники переглядають свої інвестиційні плани і суттєво їх оптимізовують, з великою обережністю інвестори дивляться на нові проєкти, адже ризики залишаються дуже високими. Застерігаємо, що без державної підтримки, особливо в сьогоднішніх умовах, інвестиції у сектор припиняться і Україна ризикує втратити власне газовидобування», - сказав почесний президент АГКУ Даніїл Майданік.

В той час, коли провідні видобувні країни світу діють на випередження, запроваджуючи стимулюючі заходи для інвесторів та надаючи податкові пільги нафтогазовидобувному сектору, вітчизняна індустрія залишилася сам на сам із кризою.

АГКУ неодноразово акцентували увагу на тому, що першочерговими кроками для допомоги вітчизняному нафтогазовидобутку насамперед має бути впровадження фіскальних стимулів для продовження інвестиційної діяльності.

Нагадуємо, що мова йде про продовження гарантованого державою строку незмінності оподаткування видобутку вуглеводнів із нових свердловин з 5 до 10 років; впровадження стимулюючих ставок ренти для видобування нафти та конденсату із нових свердловин по аналогії із стимулюючим режимом для видобутку природного газу; запровадження стимулюючої ренти для відновлення свердловин та видобутку нетрадиційних покладів вуглеводнів із розробленням прозорої методики визначення таких покладів.

Водночас, враховуючи тенденцію до зниження цін на вуглеводні у наступні роки, виснаженість нафтогазових родовищ та для надання підтримки бюджетоутворюючій індустрії, акцентуємо увагу на тому, що необхідно комплексно переглянути ставки оподаткування видобутку вуглеводнів в Україні і уніфікувати їх із середньоєвропейськими показниками.

«Імплементація першочергових кроків дозволить газовидобувним компаніям продовжити інвестувати в індустрію та частково мінімізувати поточну кризову ситуацію. Без державної підтримки ми ризикуємо втратити вітчизняний видобуток вуглеводнів, що призведе до ще більшої залежності від імпортного газу та втрати левової частки податків», - переконаний виконавчий директор АГКУ Артем Петренко.

16:25 / 23 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події