59 млн грн боргують споживачі Рівненщини за доставку газу

Станом на 1 серпня споживачі газу Рівненщини заборгували за доставку газу майже 59 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні компанії АТ «Рівнегаз».

Кожен дев`ятий не заплатив ще жодного разу, а кожен п’ятий споживач затримує оплату на 2-3 місяці. Неплатежі значно ускладнюють роботу «Рівнегазу», а саме, підготовку газових мереж до опалювального сезону та надання послуги доставки газу в регіоні.

За період з січня по липень 2020р 15% рахунків за розподіл газу у Рівненській області несплачені. Компанія не отримала відшкодування за надані послуги доставки газу на суму майже 59 млн грн.

В тому числі побутові споживачі заборгували 18 млн грн, теплопостачальні підприємства – 39,6 млн грн, бюджетні організації – 729 тис грн, інші суб’єкти господарювання – 0,5 млн грн.

«Хоча новий порядок оплати доставки газу діє вже понад півроку, 24 тисячі споживачів газу області, а це кожен дев`ятий, не сплатили за доставку жодного разу та боргують майже 7 млн. грн. Водночас, кожен п’ятий споживач затримує оплату на 2-3 місяці. Ми вимушені вдаватися до непопулярних рішень і звертатися до суду із заявами про стягнення заборгованості», - зауважує фінансовий директор «Рівнегазу» Віталій Зубейко.

Борги споживачів болісно позначаються на системі газопостачання Рівненщини. Зокрема, критично не вистачає коштів на ремонти та підготовку газорозподільних мереж до опалювального сезону, придбання газу для покриття виробничо-технологічних втрат тощо. А є ще поточна діяльність підприємства, адже працівникам потрібно виплачувати зарплату, купувати паливно-мастильні та розхідні матеріали.

Певною мірою така ситуація із проплатами пов’язана із епідемією Covid-19. Компанія очікувала зростання рівня розрахунків після послаблення карантину, проте, дива не сталося.

Тому «Рівнегаз» вкотре закликає споживачів дотримуватись дисципліни у розрахунках, аби підприємство мало змогу надавати якісну послугу безперебійної та безаварійної доставки газу для 264 тис споживачів регіону та підготувати мережі до зими.

11:35 / 12 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події