11 енергоблоків ТЕС будуть працювати не легітимно з 2023р через невиконання плану НПСВ

Одинадцять вугільних енергоблоків ТЕС будуть працювати нелегітимно з 1 січня 2023р через невиконання національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), внаслідок відсутності джерела фінансування для екологічної модернізації станцій.

Про це 23 березня повідомив Сергій Колесніков, член дирекції ПАТ «Центренерго», в рамках онлайн дискусії «Проходження осінньо-зимового періоду 2020/21. Висновки та рекомендації», організованої Energy Club.

«У нас в енергетиці є одна з глобальних проблем – це скорочення викидів в рамках плану скорочення викидів (НПСВ), тобто виконання Директиви ЄС 2010/75. При вступі в Європейський союз, наша країна взяла на себе зобов’язання по якості димових газів, їх очищенню. І тому на сьогодні це дуже складне та напружене питання. Адже після 2022р, у нас 11 вугільних енергоблоків по всім ГК ТЕС, з них ще 2 блоки по ТЕЦ, будуть нелігитимно працювати з 1 січня 2023р, якщо не будуть виконані заходи з пилеочищення, сіркоочищення, і далі там до 2023р – азотоочищення», - сказав Колесніков.

При цьому член дирекції також додав, що в минулій моделі ринку механізм фінансування для модернізації станції був, а наразі шляхи фінансування для виконання плану відсутні.

«Якщо в старому ринку був інструмент фінансування – це інвестнадбавка, за рахунок якої всі станції України, наскільки вони могли, провидили екомодернізацію. Сьогодні такої складової немає, джерела фінансування немає, і подальшому її не видно. І через рік, це буде дуже нагальне питання, і тоді нам прийдеться рахувати які ж потужності для покриття періоду ОЗП використати, і де їх узяти», - додав він.

Також комерційний директор ПАТ «Донбасенерго» Олег Ларіонов зазначив, що необхідно розробити механізм фінансування заходів екологічної модернізації.

«Треба переглянути дане розпорядження Кабінету міністрів (Розпорядження КМУ №796-р від 08.11.2017р "Про Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок" - ред.) з метою її грамотної реструктуризації і пошуку фінансування даних заходів (екологічної модернізації – ред.). Повторюсь, у всій Європі період екологізації займав біля 20 років і кошти виділялися за рахунок споживача. Ми вирішили це зробити за 3-4 роки без фінансової підтримки. Такого не буває», - прокоментував топ-менеджер «Донбасенерго».

15:18 / 23 березня 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події