Тарифні збитки «Івано-Франківськгазу» за 2020р склали майже 90 млн грн

Різке зростання цін на газ, який АТ «Івано-Франківськгаз» купує для технологічних потреб за тарифні кошти, призвело до отримання збитків за підсумками 2020р.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

З початку цього року зростання цін на газ пришвидшилось, тому нові тарифи також не покривають всіх обґрунтованих витрат газорозподільної компанії. Така хронічна збитковість дестабілізує діяльність газорозподільної компанії, яка забезпечує газом понад 410 тис клієнтів Прикарпаття.

Компанія майже 40% від отриманих тарифних коштів направляє на закупівлю обсягів газу для технологічних потреб. Впродовж другого півріччя 2020 року ціна на газ зросла на 41%.

Через тарифну виручку Товариство компенсувало лише 50% вартості необхідних обсягів технологічного газу. За рахунок суттєвої різниці між фактичною вартістю та вартістю технологічного газу, закладеною в тарифі для «Івано-Франківськгазу» - компанія за підсумками 2020р отримала збиток в сумі 88,8 млн грн.

Аналогічна ситуація склалася і з тарифами на розподіл встановленими на 2021р. У зв’язку з різким здорожчанням природного газу на ринку на початку року діючий з 1 січня 2021р тариф на розподіл вже не покриває всіх економічно обґрунтованих витрат на придбання технологічного газу для газорозподільної компанії.

Зокрема, в тарифі на розподіл на 2021р ціна технологічного газу встановлена на рівні 7020 грн з ПДВ.

За результатами ж торгів на європейському хабі TTF вартість січневого газу вже складає 9 650 грн. /тис. куб. м. «Івано-Франківськгаз» не зміг придбати газ на Українській енергетичній біржі.

Компанія двічі, 29 та 30 грудня 2020р, оголошувала торги з метою закупівлі технологічного газу, але так і не змогла придбати ресурс за передбачені в тарифі кошти.

В тексті Меморандуму з МВФ, що підписаний президентом та прем’єр-міністром, зазначено, що тарифи на розподіл мають покривати всі витрати Операторів ГРМ.

17:05 / 21 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події